[Son dakika] SAP CEO’su görevinden ayrılıyor

0

Alman yazılım devinin CEO’su görevinen ayrılma kararı aldı

SAP CEO’su Bill McDermott, dün itibarıyla görevinden ayrıldığını açıkladı. SAP’nin internet sitesindeki bilgide, Bill McDermott’un ayrılık gerekçesi olarak sözleşmesini yenilememesi gösterildi. Yeni CEO’luk görevine ise mevcut yönetim kurulu üyeleri olan Jennifer Morgan ve Christian Klein atandı.

2020’ye kadar danışman olarak kalacak

Açıklamada McDermott’un yıl sonuna kadar yumuşak geçiş dönemi süresince danışman olarak görevde kalacağı belirtildi. 2002’de SAP’de çalışmaya başlayan McDermott, o dönem şirketin Kuzey Amerika operasyonunu yönetiyordu. Daha sonra SAP’nin dünya çapında müşteri operasyonlarının başına geçen McDermott, 2008’de icra komitesine girdi. McDermott, 2014’te SAP CEO’su oldu ve şirketi bir Alman vatandaşı dışında yöneten ilk kişi oldu. Dowling College İşletme Bölümü mezunu olan McDermott, kariyerine Xerox’ta başladı ve 17 yıl sonra satış bölümünün başkanı oldu. McDermott’un en önemli başarısı şirketin değerini 39 milyar dolardan 144 milyar dolara çıkarmak olduğu belirtiliyor. 

Eş-CEO’lar da SAP’den

Eş-CEO’lardan Jennifer Morgan, 2004’ten bu yana SAP’de çalışıyor. En son görevi ise Bulut İş Grubu Başkanlığı idi. Diğer eş-CEO Christian Klein, 20 sene önce öğrenciyken SAP’de çalışmaya başladı. Klein, son olarak SAP CFO’su idi.

Kerem Fındık

Yaklaşık 14 yıllık dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyorum. Okuma, araştırma ve yazmayı seviyorum. Girişimcilik ve yeni teknolojiler ilgilendiğim alanların başında yer alıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>