Sonic Games veri sızdırıyor iddiası!

0

Sonic Games

Sonic Games veri sızıntısı iddiaları ile eleştirilere maruz kalmaya devam ediyor. Sonic Games bünyesindeki oyunların, neredeyse 600 milyon kişinin verilerini etkilediği düşünülüyor.

Sonic Games veri güvenliği

Güvenlik şirketi Pradeo geçtiğimiz hafta, Android oyunları – Sonic Dash, Sonic the Hedgehog Classic ve Sonic Dash 2: Sonic Boom – kullanıcı yer verileri ve cihaz bilgilerini sızdırdığını tespit ettiğini duyurmuştu. Play Store tarafından sunulan indirme aralıklarına göre toplu olarak sızıntılar 120 milyon ile 600 milyon arasında kişiyi etkiledi. Şirket ayrıca, man-in-the-middle saldırılarına ve potansiyel olarak şifreleme zayıflığına da yol açabileceğini belirtti.

Play Store’da çeşitli amaçlarla veri sızıntısı yapan birçok uygulama bulunuyor. Bu ayın başlarında Check Point, 1.5 – 7.5 milyon indirilen Play Store’daki 22 uygulamada gizli zararlı yazılımlar buldu. Geçtiğimiz günlerde 36 adet güvenlik yazılımının, kullanıcıları korumak yerine güvenlik tehlikesi oluşturduğu belirlenmişti.

Kişisel ve gizli verilerin üçüncü kişilere ulaşması, kullanıcıların güvenliğini tehlikeye atıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>