Techinside Google News
Techinside Google News

Sonos sesli asistan geliştiriyor olabilir

Akıllı hoparlör pazarının önemli isimlerinden Sonos sesli asistan geliştiriyor olabilir. Sonos, bu alanda bağımsız olmayı planlıyor.

Akıllı hoparlör pazarının önemli isimlerinden Sonos sesli asistan geliştiriyor olabilir. Sonos, bu alanda bağımsız olmayı planlıyor.

Sonos sesli asistan çalışmalarına devam ediyor

Sonos’a ait akıllı hoparlörler, Alexa ve Google Asistanı doğrudan, Siri’yi ise farklı ayarlamalarla destekliyor. Sonos, sesle etkinleştirilen akıllı hoparlörlerine önemli bir yenilik getirmeye hazırlanıyor.

- Advertisement -

Sesle etkinleştirmeyi ve yönetmeyi sağlayan sesli asistanı Sonos direkt olarak kendi imkanları ile geliştirmeyi planlıyor. Sonos, “Hey Sonos” ifadesine yanıt verecek ve kullanıcıların müzik çalmayı kontrol etmesine, şarkı aramasına ve parçaları evlerinde farklı hoparlörler arasında taşımasına olanak tanıyan bir sistem geliştiriyor.

Ek olarak şirket, potansiyel sesli asistanın talepleri yerel olarak işleme alacağını ve bunun daha hızlı çalışmasına izin verecek bir şey olduğunu iddia ediyor. Şirket, “Sonos Voice Control, sesinizi tamamen hoparlörde yorumlar, bu nedenle buluta hiçbir ses gönderilmez, depolanmaz, kopyalanmaz veya kimse tarafından dinlenmez” diyor. Sonos’un 2019’da hızlı ve özel cihaz içi ses işleme konusunda uzmanlaşmış bir girişim satın almış olması, bu alanda önemli bir altyapıya sahip olduğunu da gösteriyor.

Google ile Sonos arasında son yıllarda ciddi bir çekişme yaşanıyor. Ayrıca Sonos, teknoloji devleri patent ihlalleri nedeniyle karşı karşıya gelebiliyor. Bu durumlar da Sonos’un kendi asistanını geliştirme çalışmaları konusunda teşvik edici olmuş olabilir.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:27:42

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir