Sony Airpeak drone’unu duyurdu

0

Sony Airpeak

Sony Airpeak drone’u ile sektöre giriş yaptu. Airpeak’in özellikle de profesyonel video ve fotoğraf çekimlerine yardımcı olması bekleniyor.

Sony Airpeak drone özellikleri

Japonya merkezli teknoloji devi Sony, yenilikçi alanlarda çalışmalarına devam ediyor. Airpeak isimli drone’u ile Sony, drone sektörüne giriş yaptı.

CES 2021’de tanıtılan Airpeak’in profesyonel fotoğraf ve video çekimlerinde büyük kolaylıklar sağlaması bekleniyor. Üzerinde Alpha serisi fotoğraf makinesi bulunan Airpeak, 2021 yılının ilkbahar aylarında piyasaya çıkacak.

Airpeak’te bulunan iki iniş kolu uzantısı, drone için büyük kolaylık sağlıyor. Kendi kameralarını taşıyabilen drone, bu şekilde harici bir kamera donanımı taşıyabilen en küçük drone unvanını elinde bulunduracak gibi görünüyor.

Şu anda drone sektöründe DJI gibi çok güçlü oyuncular yer alıyor. Sony ise Airpeak isimli drone’uyla sektöre hızlı bir giriş yapmaya hazırlanıyor. Airpeak eğer beklenen başarıyı yakalarsa Sony yeni modeller üzerinde çalışmalarını hızlandırabilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>