Techinside Google News
Techinside Google News

Sony, PlayStation Project Q’yu bu yıl içerisinde yetiştirecek

Sony kısa süre önce, şu anda "Project Q" olarak bilinen PlayStation 5 sahipleri için bir el cihazı yapacağını duyurdu.
- Advertisement -

Sony kısa süre önce, şu anda “Project Q” olarak bilinen PlayStation 5 sahipleri için bir el cihazı yapacağını duyurdu. Şu anda el cihazı hakkında pek bir şey bilinmiyor, ancak yeni bir sızıntı PlayStation Project Q’nun Android’i çalıştırdığını gösteriyor.

@Zuby_Tech tarafından yayınlanan görüntüler ve video klipler, donanıma Sony’nin resmi ama sınırlı tanıtımından biraz daha iyi bir bakış sunan Project Q’yu etten gösteriyor.

Project Q’nun ortasında, Nintendo Joy-Cons gibi ikiye bölünmüş ve her iki tarafa da bağlı bir DualSense denetleyicisi olan büyük bir ekran var ve herhangi bir kapasitede çıkarılabilir olup olmadıkları hala belli değil, ancak bu video bunların bireysel parçalar olmadığını açıkça ortaya koyuyor.

Ancak, belki de donanıma bakmaktan daha ilginç olan, cleary-not-done yazılımına bir bakış. Başından beri muhtemel göründüğü gibi, Sony’nin Project Q PlayStation el cihazı, kaputun altında bir Qualcomm yonga seti ile Android’in üzerinde çalışıyor gibi görünüyor.

İlk yazılım yapısında tipik bir Android başlatıcısı ve uygulama çekmecesi, üç düğmeli gezinme ve hatta birçok yaygın Android test uygulaması vardır. Snapdragon çipine işaret eden bir “QC Testi” uygulaması da var. Qualcomm, özellikle, daha önce Sony ile Android oyunları bağlamında çipleri hakkında konuştuğunu söylemişti.

Son yazılımın nasıl görüneceğini hala bilmiyoruz, ancak Android’in gemide olması sonsuz olasılıklara kapıyı açık bırakıyor. Project Q’nun bel kemiği bir PlayStation 5’ten yayın yapıyor, ancak Android ile yerel oyunlar, genişletilmiş bulut oyun desteği ve daha fazlası da masada olabilir.

Sony, Project Q’nun bu yıl içinde geleceğini söylüyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:02:43

Nvidia çip sektöründe lider oldu!

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir