Sony, yeni E Ink tablet modelini tanıttı

0

E Ink

Sony, E Ink tabletlerine yönelik yeni bir karar aldı. İş odaklı olarak geliştirilen E Ink tabletler, artık daha küçük boyutlarda satılacak.

Yani E Ink tablet daha küçük olacak

Sony, bir tabletten daha az pratik ve şaşırtıcı derecede pahalı olmasına rağmen, E Ink stylus cihazlarında ısrar eden birkaç şirketten biri. Bu ısrarında devam eden Sony, yeni bir model olan DPT-CP1’i açıkladı. DPT-CP1, bundan bir yıl önce piyasaya sürülen A4 (13.3 inc diyagonal) DPT-RP1 ile aynı özelliklerde. Ancak bunun yerine 10.3 inçlik diyagonal (A5) boyutlu bir ekrana sahip.

Bu tabletler kullanıcılara mükemmel bir okuma deneyimi sunmayı amaçlıyor. 1,404 x 1,872 siyah beyaz bir ekrana sahip ve sadece 5,9 mm kalınlığında. Yaklaşık 220 gram ağırlığında ve tek bir şarjla bir ay kullanılabiliyor. Ayrıca yazma ve çizme olanağı ile de etkileşimli bir kullanıcı deneyimi sağlıyor.

Kullanım rahatlığı sağlıyor olsa da Sony, tabletlere benzeyen ama pahalı olan bu modelleri ile yoğun eleştiri alıyor. Bir önceki modeli yaklaşık 650 dolara satılıyorken, çok daha uygun olması beklenen bu modelin fiyatının 550 dolar olması tekrar eleştirilere neden oldu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>