Techinside Google News
Techinside Google News

Sony’nin kârı düştü: Büyüme sancıları kendini gösteriyor

Sony, finansal raporunu acıkladı. Son finansal raporunda 1. çeyrek kârında yaşanan düşüşün yatırımların etkisiyle gerçekleştiğini açıkladı
- Advertisement -

Japon teknoloji devi Sony, finansal raporunu açıkladı. Son finansal raporunda 1. çeyrek kârında yaşanan düşüşün yatırımların etkisiyle gerçekleştiğini açıkladı. Şirket, geçtiğimiz Temmuz ayında ABD’li oyun devi Bungie’yi yaklaşık 500 milyar yen karşılığında satın alma işleminin sonuçları nedeniyle Nisan-Haziran dönemi net kârının bir önceki yıla göre %16,7 düşüşle 217 milyar yen (1,52 milyar dolar) seviyesine gerilediğini belirtti.

Sony Group, son bir yılda Bungie dahil olmak üzere dokuz oyun stüdyosunu satın almı yaparak oyun dünyasındaki gücününe güç kattı diyebiliriz. Ancak, bu genişlemeye rağmen artan maliyetlerle karşı karşıya kalan şirket, büyüme sancıları yaşamaya başladı.

Şirketin önde gelen ürünlerinden biri olan PlayStation 5’in satışları, toplamda 3,3 milyon adet olarak kaydedildi. Sony, Nisan 2024’e kadar olan dönem için 25 milyon adetlik satış hedefi belirlemişti. Ancak, ilk çeyrekte beklenen satış rakamlarına ulaşılamadı ve analistler, yıllık hedefe ulaşmanın zorlaşabileceği konusunda uyarılarda bulundu.

Sony Grup Başkanı Hiroki Totoki, tatil sezonunun yaklaşmasıyla birlikte hedeflerine ulaşabileceklerine olan inancını dile getirdi.Şirket için önemli bir gelir kaynağı olan akıllı telefonlar için üretilen görüntü sensörlerinin ise yarı iletken iş koluna beklenen katkıyı sağlayamadığı açıklandı. Görüntü sensörlerinin mobil cihazlarda satış hacminde yaşanan düşüş nedeniyle, şirket Nisan ayında 200 milyar yen (1,8 milyar Dolar) olan yıllık işletme kârı tahminini 180 milyar yene(1,62 milyar Doları) düştü.

Sony’nin kârı Düşmesi hakkında siz ne düşünüyorsunuz? yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:02:43

Nvidia çip sektöründe lider oldu!

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir