SoundHound 75 milyon dolar yatırım ile yapay zekaya yönelecek

0

Shazam ile benzer bir sisteme sahip olan ve sektörde Shazam ile rekabet içerisinde bulunan SoundHound için çok ciddi bir yatırım geldi. Kısa süre içerisinde yüksek istatistiklere ulaşmayı başararak bu alanda güçlü bir rakip olduğunu gösteren ve Shazam’a karşı meydan okuyan SoundHound, yeni bir yatırım haberi ile gündemde.

SoundHound için yapılan resmi açıklamada markanın 75 milyon dolarlık bir yatırım aldığı belirtilirken, bu bütçe özelikle yapay zekanın geliştirilmesi için kullanılacak. Son dönemlerde marka tarafından yapay zekanın kullanılması ve gelişme sağlanması adına önemli çalışmalar yapılırken yatırım bu alanda işleri kolaylaştıracak.

SoundHound Yatırımını Hangi Firmalar Yaptı?

NVIDIA, Samsung Catalyst Fund, Nomura Holdings, Inc., Sompo Japan Nipponkoa  ve Recruit Holdings gibi pek çok farklı kurum ve markanın yatırım turunda yer aldığı belirtildi. Konuyla ilgili yazılı bir rapor paylaşan firma, Houndify adı verilen yeni yapay zeka sistemini küresel ölçekte sunacak ve platformu ön plana çıkaracak. Yeni uygulamanın piyasadaki benzerlerinden en önemli farkı ise daha hızlı ve performans odaklı olması. Öyle ki konuşma tanımada, dil tanımlamasında hız,

rakiplerini geride bırakmayı başarıyor. Houndify için 110 milyon doları aşan yatırım tutarı, önümüzdeki günlerde artabilecek kapasitede.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>