Spam içerikler artış gösterdi

0

spam içerikler

Turecaller tarafından paylaşılan istatistiklere göre spam içerikler artış gösterdi. Bundan kornavirüs salgınının etkisi olabileceği belirtiliyor.

Spam içerikler giderek artıyor

Spam içerikleri engellemeye yönelik geliştirilen bir uygulama olan Truecaller, 2020 yılına yönelik istatistikleri paylaştı. Bu istatistiklerde spam çağrılar ve e-postalardaki artış göze çarptı.

Truecaller verilerine göre Ocak ile Ekim ayları arasında, spam çağrı sayısında yüzde 159 oranında bir artış yaşandı. Bu spam çağrıların yüzde 33’lük bir bölümünü gerçek spam çağrılar oluşturdu. Yaklaşık yüzde 25’i satış çağrıları, kalanı ise istenmeyen aramalar oldu. Truecaller’a göre ilk 10 aylık dönemde dünya çapında 145 milyar kadar spam arama ve mesaj yapıldı.

Truecaller, yaşanan bu artışta koronavirüs salgının etkili olabileceğini belirtiyor. Çünkü virüsün tüm dünyaya yayılması ve Mayıs ayında yaşanan belirsizlik, spam içeriklerde artışa yol açmış olabilir. 2019 yılına kıyasla spam içeriklerde ABD’de yüzde 56, Brezilya’da ise yüzde 9 artış yaşanmış durumda.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>