Spotify abonelik ücreti zamlanıyor

0

Spotify abonelik ücreti

Spotify abonelik ücreti için zam yapmaya hazırlanıyor. Netflix’in ardından Spotify da abonelik ücretlerine zam yapmış olacak.

Spotify abonelik ücreti için yeni dönem

Üçüncü çeyrekte başarılı bir tablo çizen Spotify, abone sayısında beklentilerin üzerinde bir artış yaşamıştı. BU artışla birlikte Spotify’ın aktif kullanıcı sayısı 320 milyona, ücretli abone sayısı ise 144 milyona ulaşmıştı.

Geçtiğimiz günlerde Netflix’in zam haberinin ardından Spotify da benzer bir yol izleyecek. Spotify CEO’su Daniel Ek, Spotify’ın artık daha olgun hale geldiğini ve gelişmiş içerikler sunduğunu söyledi. Bununla birlikte daha yüksek fiyatlandırma yapabileceklerinin de sinyalini verdi.

Daniel Ek, mevcut işi büyütebilmek için fiyatlandırmayı bir kaldıraç olarak kullanabileceklerini ve saat başına değer artışı için çalıştıklarını söyledi. Bu da Spotify’ın abonelik ücretlerinde zam yapabileceği yönünde anlaşıldı.

Şu anda Spotfiy’ın zamlı abonelik fiyatları için Avustralya’da testlere başlandı. Daniel Ek’e göre şu anda karar vermek erken olsa da ilk sonuçlar olumlu karşılandı. Avustralya’da aile için 17,99 dolar olan paket fiyatı 18,99 dolara çıkacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>