Spotify’ın korkunçlu reklamı yasaklandı

0

Spotify şarkı sözleri

Stream müzik servisi Spotify’ın, ücretli aboneliğe davet eden uzun reklamları kullanıcılar arasında çok sayıda şikayete neden olurken, şimdi Spotify’da ortaya çıkan yeni bir reklam, büyük tartışmalara neden oldu.

Küçük çocuklar da izliyor

Belli şarkıları dinleyen kullanıcıların karşısına çıkan korkutucu bir oyuncak bebeğin, özellikle çocukların psikolojisini olumsuz etkilemesi üzerine İngiltere’deki reklam kurulu, ilgili Spotify reklamının durdurulmasına karar verdi.

Bir korku filminin reklamı olarak izleyicilerin karşısına çıkan reklamın, küçük yaşta çok sayıda kullanıcısı olan Spotify için uygun olmadığını dile getiren reklam kurulunun kararı, benzer web servisleri için de hem İngiltere’de hem de dünyada örnek oluşturacak.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>