Square Bitcoin donanım cüzdanı için çalışıyor

0

Bitcoin donanım cüzdanı

Jack Dorsey’in şirketi Square Bitcoin donanım cüzdanı için çalışıyor. Square, ekosisteme önemli bir yenilik katacak.

Square Bitcoin donanım cüzdanı geliştirecek

Fintech şirketi Square Inc, Bitcoin için bir donanım cüzdanı geliştirmeyi planlıyor. Dorsey’in kripto ekosistemine ilgisi artarak devam ediyor.

Bitcoin ve diğer kripto para birimleri popülerlik kazandıkça, birçok şirket bu varlıkları çevrimiçi hırsızlıktan korumak için çeşitli önlemler alıyor ve geliştirmeler yapıyor. Bitcoin cüzdanları ile Bitcoin, geleneksel para birimleri veya diğer sanal paralar gibi alını satılabiliyor,  kripto para borsalarında çevrimdışı veya çevrimiçi olarak saklanabilir.

Twitter’ın CEO’su ve Square Inc’in sahibi Jack Dorsey, “Bunu yaparsak, yazılımdan donanım tasarımına kadar tamamen açık bir şekilde ve toplulukla işbirliği içinde inşa edeceğiz” dedi. Yani Square geliştireceği donanım cüzdanı ile yatırımcıları koruma altına alacak.

Açıklamanın ardından Square hisseleri yüzde 3 yükseldi. Ayrıca Square, kripto paralara Şubat ayından bu yana 170 milyon dolardan fazla yatırım yaptı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>