Square şirketi Bitcoin aldı

0

Square şirketi Bitcoin

Twitter geçtiğimiz dönemlerde Square isimli bir şirketi satın almıştı. Square şirketi Bitcoin yatırımıyla kripto para piyasasını hareketlendirdi.

Square şirketi Bitcoin yatırımı yaptı

Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey, uzun süredir Bitcoin’e yakınlığıyla biliniyor. Kişisel servetiyle de Bitcoin yatırımı yapan Dorsey, bunu şirketleri aracılığıyla da yapıyor.

Geçtiğimiz dönemlerde Twitter tarafından satın alınan Square isimli şirket, Bitcoin yatırımı yaptı. Mobil ve temassız ödeme alanında faaliyet gösteren şirket, 170 milyon dolarlık Bitcoin satın aldı. Bu da yaklaşık olarak 3.318 BTC’ye karşılık geliyor. Şirketler bazında bu tip yatırımların yapılması ise kripto para piyasasını olumlu yönde etkiliyor. Şirket bazlı yatırımlarda ise en büyük sesi Tesla getirmişti. Tesla 1.5 milyar dolarlık Bitcoin yatırımıyla piyasaların yükselmesine neden olmuştu.

Son günlerde çok dalgalı bir grafik izleyen Bitcoin 60 bin dolar seviyelerine yaklaşmıştı. Ancak sert bir düşüş de yaşayan Bitcoin 45 bin dolar seviyelerine de gerileyerek bir hayli

Square’in Bitcoin yatırımı ise 51 bin dolar seviyelerindeyken gerçekleşti. Yani aslında son günlere kıyasla yüksek bir seviyeden alım yapıldığını görüyoruz. Jack Dorsey’in bu konuda nasıl bir yol izleyeceği ise şimdiden merak ediliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>