SS&C, DST sistemlerini satın aldı

0

SS&C

SS&C, DST Systems’i 5.4 milyar dolarlık bir anlaşma ile satın aldığını açıkladı. SS&C şirketini artık 13.000 kişilik müşteri yelpazesi ile çok daha hareketli bir yıl bekliyor.

SS&C ve DST anlaşması

Yatırım yönetim yazılımı sağlayıcısı SS & C, anlaşma koşullarına göre DST’nin hisse başına 84 ABD doları karşılığında, borçlar da dahil olmak üzere toplam 5.4 milyar dolar değerinde bir nakit olarak satın alınacağını açıkladı. Varlık yönetimi, emeklilik, bankacılık ve sigortacılık gibi finansal piyasalarda teknoloji tabanlı bilgi işleme ve servis çözümleri sağlayıcısı olan DST, SS & C bünyesinde yeni bir döneme girecek. DST 2016-2017 yılları arasında 2.3 milyar dolarlık gelir elde etmeyi başarmıştı.

Yaklaşık 13.000 müşterinin aynı şemsiye altında buluşmasıyla platformun gelirinin önemli ölçüde artacağı öngörülüyor.

DST çalışanlarının SS & C’nin dünya çapındaki ekibine katılmaları bekleniyor. Ayrıca DST’nin kaynakları sayesinde 2020 yılına kadar 150 milyon dolardan fazla tasarruf edilmesi bekleniyor. Gerek tasarruf gerekse gelir artışı için anlaşmanın SS&C için çok makul olduğu belirtiliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>