Stablecoin isim değiştirecek mi?

0

Stablecoin isim

Avrupa Merkez Bankası, stablecoin için yeni bir öneride bulundu. Bu öneriyle stablecoin isim değiştirebilir.

Stablecoin isim değiştirebilir

Kripto para piyasasının anlık ve çok hareketli yapısı bazı yatırımcıları tedirgin edebiliyor. Piyasaya duyulan güvenin artmasında son yıllarda stablecoinler büyük bir paya sahip.

Ancak stablecoinler, kavramsal olarak karmaşıklığa da neden olabiliyor. Bu nedenle Avrupa Merkez Bankası, stablecoin teriminin değiştirilmesi ve bu yanıltıcılığın önüne geçilmesine öneriyor. Stablecoin terimiyle ifade edilen stabil para tanımlamasının, stablecoinleri tanımlamada yetersiz kaldığı söyleniyor.

Avrupa Merkez Bankası tarafından yayınlanan raporda, stablecoinlerin büyümesiyle yeni bir ödeme yöntemi veya alternatif bir değer deposu olarak kullanımlarının gelecekte mümkün olacağı belirtiliyor.

Genel olarak para birimlerine veya altın gibi varlıklarla desteklenen stablecoinler, minimum fiyat dalgalanması yaşayarak yatırımcılar için güvenli bir liman oluyor. Avrupa Merkez Bankası’na göre stablecoinlerde yaşanacak isim değişikliği de karmaşıklığı gidererek piyasanın geleceği için faydalı olabilir.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>