Techinside Google News
Techinside Google News

Startup Weekend Women iş fikri olan kadınları bekliyor

- Advertisement -

Kurucusu kadın olan her ekibin kadın erkek karışık da katılabileceği Startup Weekend – Women’da kazanan ekibi, 2020’de Singapur’daki finallere katılma şansı bekliyor

Startuplar için 3 günlük yoğun bir girişimcilik kampı ve yarışması olan Startup Weekend bu defa Kadın girişimcilerin iş fikirlerini masaya yatırıyor. Kurucusu kadın olan her ekibin kadın erkek karışık da katılabileceği Startup Weekend – Women’da kazanan ekibi, 2020’de Singapur’daki finallere katılma şansı bekliyor.

Üç günlük yoğun eğitim

Dünyayı daha yaşanabilir bir yer haline getirecek başarılı startuplar ortaya çıkartmaları için düzenlenen Startup Weekend Women, ekiplerin 3 gün sürecek bir teknogirişim eğitimi ve jüriye yapılacak sunumlarla yarışacakları bir etkinlik. Yarışmak ve dereceye girebilmek için kampın tamamına katılmak ve en az 3 kişilik bir ekip içinde, başlangıç seviyesindeki bir girişim üzerinde çalışmak gerekiyor. 

İş fikrinin sahibi kadın olmak zorunda

Katılacak girişimcilerin iş fikrinin yeni (başlangıç seviyesi – henüz prototip veya satış aşamasına gelmemiş olması) gerekiyor. Katılımcıların, Cuma’dan Pazar gününe sürekli ekip çalışmasında olması ve workshoplara katılımı bekleniyor. Ekipler kadın erkek karma olabilir, ancak iş fikri sahibi, yani kurucunun kadın olması zorunlu. 

#GLOBALSWWOMEN – Kadın girişimcilere özel Startup Weekend etkinliklerinin, Eylül 2019 boyunca, dünyanın bütün kıtalarındaki 50 şehirde gerçekleşmesi hedefleniyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir