Steam, Bitcoin desteğini kesti

0

Bitcoin’in giderek ağırlaşan işlem süreleri ve yükselen işlem komisyonları, ünlü kripto para birimine olan talebi düşürebilir. Dünyanın en büyük dijital oyun platformu Steam, bundan sonra ödemelerde Bitcoin kabul etmeyeceğini açıklayarak, Bitcoin’e ağır bir darbe vurdu.

Steam’in yaptığı açıklamaya göre, çok zaman alan işlem süreleri, yüksek komisyon ücretleri ve Bitcoin değerindeki yüksek volatilite yüzünden platformun yaşadığı zorluklar nedeniyle oyun platformu artık Bitcoin kabul etmeyecek.

20 dolar komisyon ücreti

Steam, verdiği bir örneğe göre, Bitcoin kabul etmeye başladığı dönemde işlem başına 0.2 dolar komisyon öderken, geçtiğimiz hafta Bitcoin sisteminin işlem başına 20 dolar komisyon kesmesi, Valve’ın artık Bitcoin’le ödeme kabul etmesinin önündeki en büyük engellerden biri. Bu 20 doları da müşterilerine yansıtmak zorunda kaldıklarının da altını çizen Valve, ayrıca oluşan yüksek volatilite nedeniyle satın alma işlemi ile para transferinin gerçekleştiği zaman sürecinde gerçekleşen değer farkının platformu zor duruma soktuğunun altını çizdi.

Eğer Steam gibi, başka online alışveriş platformları da Bitcoin’e desteği çekecek olursa, bunun ünlü dijital para biriminin aylardır süren yükselişi için önemli bir engel oluşturması ve Bitcoin’in bu aşamadan sonra değer kaybetmeye başlayabileceği düşünülüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>