Stellantis CEO’su çip tedariki hakkında konuştu

0

Stellantis CEO çip

Stellantis CEO’su çip tedariki konusunda zor günlerin yaşandığını söyledi. Otomotiv üreticilerinin bundan çok fazla etkilendiğini vurguladı.

Stellantis CEO’su çip tedarikinde otomtiv üreticilerine dikkat çekti

Stellantis CEO’su Carlos Tavares yaptığı açıklamada, mikroçip tedarikindeki sorunların otomotiv endüstrisini sert bir şekilde etkilediğini belirtti. Bu sorun nedeniyle yarı iletken tedarikinde yeni çözümlerin gerekliliğine vurgu yaptı.

Tavares: “Çip krizi ne kadar uzun sürerse, otomobil endüstrisinin mevcut iş modelini sürdürmek o kadar zor olacak.” dedi. Dünyanın en büyük dördüncü otomobil üreticisi Stellantis, geçen hafta çip kıtlığının bu yılın ikinci yarısında iyileşmesi gerektiğini söylemişti. Ancak yeni açıklamasında bu sorunun 2022 yılına kadar sürebileceğini belirtti.

Endüstrinin hammadde enflasyonu ile karşı karşıya kaldığını da belirten Traveres, çözümün yenilenebilir hammadde olabileceğini söyledi. Ayrıca, endüstri için zorluğun temiz mobiliteyi “uygun fiyatlı” tutmak olduğunu da vurguladı. Hükümetler tarafından üreticilere sormadan yapılan elektrikli araç dayatmasını vahşet olarak nitelendirdi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>