Steteskop 3D yazıcı ile basıldı

0

Steteskop 3D yazıcı

Steteskop 3D yazıcı ile üretilerek savaş bölgelerindeki doktorlara yardım edecek. Steteskop 3D yazıcı kullanılarak 3 saat gibi çok kısa bir sürede basılabiliyor.

Steteskop 3D yazıcı ile 3 dolara üretildi

Sağlık kontrollerindeki en önemli cihazlardan biri olan steteskoplara ulaşmak, ekonomik sorun yaşayan ülkelerde ciddi bir probleme neden oluyor. Ancak 3D yazıcı ile steteskop basabilmek artık mümkün. 3D yazıcı kullanılarak yapılan baskıda ABS gibi plastikler kullanıldı. 3 saatlik baskı işlemiyle steteskop elde edildi. Maliyeti 3 dolar olan bu steteskop, birçok bölgede doktorlara yardımcı olabilir.

3D baskılı stetoskoplar test edildikten sonra, premium marka modelleri ile aynı akustik kaliteye sahip oldukları görüldü. Ekip, ücretsiz açık kaynaklı bir yazılım kullandı. Savaş yerlerindeki doktorların kısa sürede erişebilmelerini ve kendileri için stetoskoplar yazabileceği umuluyor.

3D yazıcılar, sağladığı hızlı ve ucuz baskı ile özellikle sağlık alanında yaşanan birçok sorunun önüne geçebilecek potansiyele sahip.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>