Steve Wozniak Bitcoin’i savundu

0

Steve Wozniak

Apple’ın kurucularından Steve Wozniak, Bitcoin’in ve diğer kirpto para birimlerinin altın ve dolardan daha iyi bir standart haline gelebileceğini söyledi. Wozniak, Bitcoin’in daha istikrarlı olduğunu savundu.

Steve Wozniak kripto paraya güveniyor

Geçtiğimiz hafta Las Vegas’taki 20/20 Money etkinliğinde yapılan röportajda, Apple’ın kurucu ortağı Steve Wozniak, Bitcoin’in altın ve ABD dolarından daha iyi bir finansal değer standardı olduğunu düşündüğünü söyledi. Wozniak, 2141 yılına kadar sadece 21 milyon Bitcoin üretilebilecek olmasının daha standartlaştırılabilir bir para birimi olabileceğini belirtti.

Dünyada sınırlı sayıda altın madeni buluyor. Dolar, Euro gibi para birimleri ise bankaların yönetiminde. Ancak kripto para birimleri bu iki para birimiyle kıyaslanınca daha dengeli bir ilerleme kaydediyor.

Şimdiye kadar dolar karşısında yüzde 500 yükselen Bitcoin, son günlerde rekor üstüne rokor kırıyor. Geçtiğimiz Pazar akşamı 6306 dolar seviyelerini gören Bitcoin, ufak bir dalgalanmanın ardından 6100 dolar seviyeye yerleşti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>