Steve Wozniak YouTube ve Google ile davalık oldu

0

Steve Wozniak YouTube

Apple’ın kurucu ortağı Steve Wozniak YouTube ve Google’a dava açıyor. Wozniak, kripto para dolandırıcılıkları konusunda YouTube’a savaş açıyor.

Steve Wozniak YouTube ve Google ile gerginlik yaşıyor

Teknoloji dünyasının en önemli isimlerinden biri olan ve Apple’ın kurucu ortakları arasında yer alan Steve Wozniak, bu kez davalarla gündeme geldi. Bu davanın temelimde ise kripto para dolandırıcılıkları yer alıyor.

Geçtiğimiz günlerde Twitter’da ünlü isimlerin hesaplarının hacklenmesi sonrasında, Twitter’ın olaya çok hızlı bir şekilde müdahale etmesi takdirle karşılandı. Belki de tarihin en kapsamlı kripto para dolandırıcılığı olaylarından biri olan bu olay, yeni tartışmaları da gündeme geldi. Steve Wozniak, kripto para dolandırcılıklarını müdahale edilmediği konusunda YouTube ve Google için dava açıyor.

Bitcoin Giveaway dolandırıcılıklarında Steve Wozniak’ın kendi isminin kullanılması nedeniyle davacı oldu ve bu duruma sebep olan kişilerin mahkeme heyeti önünde yargılanmasını talep etti.

Wozniak YouTube ve Google’ın kendi haklarını ihlal etmek, ismi ve kişiliğini dolandırıcılara yardımcı olmak için kullandığını belirtiyor. Wozniak, bilerek ve isteyerek bu durumların önlenmediğini iddia ediyor. Dava sonucunda Steve Wozniak haklı bulunursa, YouTube ve Google için çok yüklü bir ceza gelebilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>