Sundar Pichai Alphabet’in de başına geçti

0

Google siyasi

Google’ın, tüm servislerini ayrı şirketlere ayırarak Alphabet holding çatısı altında toplamasıyla, Google da Alphabet altındaki bir şirkete dönüşmüştü.

Google’ın kurucuları Larry Page ve Sergey Brin Google’ın başından ayrılıp Alphabet’in başına geçerken, Google’ın CEO’su da Hintli mühendis Sundar Pichai olmuştu.

Kurucular artık yoruldu mu?

Larry Page ve Sergey Brin şimdi Alhapbet’in başındaki görevlerini de bırakarak daha  rahat bir yaşama doğu yelken açarken, ana şirketin sorumluluklarını Sundar Pichai’nin üzerine bırakıyorlar.

Şirketin kurucuları yönetim kurulundaki görevlerini sürdürecekler ve danışman olarak görev yapmaya da devam edecekler ancak bundan sonra onları daha çok tatil ve gezi maceralarındaki çılgın fotoğraflrında görecekmişiz gibi hissediyoruz. Bakalım Pichai yönetimindeki Alphabet’in yeni görünümü nasıl olacak?

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>