Super Heavy roketi testlere başlıyor

0

Super Heavy roketi

Elon Musk Super Heavy roketi için yeni bilgiler paylaştı. Super Heavy’nin testlerinin birkaç ay içinde başlayacağı duyuruldu.

Super Heavy roketi için geri sayım

SpaceX şirketiyle uzay alanında yenilikçi çalışmalara imza atan Elon Musk, Super Heavy isimli roketiyle yeni bir proje yürütüyor. Bu roketin son durumuyla ilgili bilgiler, Elon Musk tarafından paylaşıldı.

Musk, birkaç aylı süre için Super Heavy roketinin test uçuşlarına başlayacağını duyurdu. Bu testlerde Boca Chica’da bulunan iki fırlatma rampasının da kullanılacağı belirtildi. Eğer testler başarılı bir şekilde gerçekleşir ve Super Heavy göreve başlayabilirse, yörünge ve derin uzay uçuşlarında kullanılabilecek.

SpaceX Aralık ayının başlarında Starship araçlarını test etmiş ancak yüksek irtifa uçuşunda infilak gerçekleşmişti. Özellikle de iniş sırasında motorlardaki ateşlemede yaşanan sorun, bu testin başarısız olmasına neden olmuştu. Super Heavy’nin testlerinin başarılı geçip geçmeyeceği ise şimdiden merak ediliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>