Sürücüsüz otomobil hız rekoru kırdı

0

Sürücüsüz otomobil hız rekoru

İngiltere’de sürücüsüz otomobil hız rekoru kırmayı başardı. Robarace yarışlarında gelen bu rekor, sürücüsüz otomobillerin yeni bir dönemi başlatacağını gösteriyor.

Sürücüsüz otomobil hız rekoru: 281 km

Teknolojide yaşanan gelişmeler, spor dünyasını etkilemeye devam ediyor. Elektrikli araçların yaygınlaşmasıyla ortaya çıkan Formula E sporunun ardından, şimdi de sürücüsüz otomobil yarışları da artacak gibi görünüyor.

Robarace isimli elektrikli ve yapay zeka kontrolündeki araçların yarıştığı müsabakalar, henüz ABD ve İngiltere’de küçük çaplı olarak gerçekleştiriliyor.

İngiltere’de Robarace yarışları kapsamında ElvingtonAirfield pistinde yeni bir hız rekoru geldi. Sürücüsüz otomobil yarış sırasında 281 km hıza ulaşarak, bu alandaki hız rekorunu kırmayı başardı.

Robarace strateji yöneticisi BrynBalcombe, bu yarışmaların canlı yayınlanmaya başladığında izleyicileri kendisine bağlayacağını söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>