Vosvos elektrikli hale geliyor!

0

Volkswagen’in efsane aracı Vosvos yani Beetle elektrikli hale geliyor. Şirketten yapılan açıklamaya göre, özel bir kit ile Vosvos elektrikli olacak.

Vosvos elektrikli motora sahip olacak!

Vokswagen’in efsane serisi olan Vosvos araçlar, günümüzde nostaljitutkunları tarafından halen tercih ediliyor. Volkswagen de bu kullanıcıları için dönem dönem yenilikler sunmaya çalışıyor. Şirket tarafından yapılan açıklamada, Vosvos araçlar için yeni bir kitin piyasaya çıkacağı duyuruldu.

Bu kit ile efsane Vosvos araçlar, elektrikli hale gelebilecek.Vokswagen’ine-Up teknolojisini kullanan bu kit ile Vosvos araçlar 200 km hıza ulaşabilecek. Ayrıca araçlarlar lityum iyon akü kullanılacak.

Vokswagen bu dönüşüm projesi için eClassics ile işbirliği yaptı. Ayrıca yapılan açıklamaya göre, bu dönüşüm projesinin sadece Almanya’da bulunan araçlar için geçerli olacağı belirtildi. Yani başka ülkede yaşayan Vosvos sahiplerinin araçlarını elektrikli hale getirmek için uzun bir yolculuğa çıkması gerekecek.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>