Suudiler Jeff Bezos’u mu hack’ledi

0

ABD ve Birleşmiş Milletlar arasında, Suudi Arabistan gerginliği yaşanıyor. Birleşmiş Milletler, Suudi Arabistan prensi Muhammed bin Salman’ın Jeff Bezos’un telefonunu hack’lettiği iddialarının araştırılması için ABD yönetimine baskı yapmaya başladı.

Cemal Kaşıkçı cinayeti şüphesi

Yeni ortaya çıkan bir iddiaya göre Muhammed bin Salman’ın çok uzun yıllardır Bezos’un telefonunu hack’lettiği ve WhatsApp uygulaması üzerinden Bezos’un kişisel yazışmalarına ulaştığı dile getiriliyordu.

Jeff Bezos, Suudi Arabistan hakkında en ağır muhalif gazeticilerden Cemal Kaşıkçı’nın yazdığı Washington Post’un sahibi. Suudi Arabistan’ın Cemal Kaşıkçı’nın hareketlerini izlemek için de Jeff Bezos’la yazışmalarını takip ettiği iddia ediliyor.

ABD yönetimi ve Trump, Suudi Arabistan ile yakın ilişkiler içinde olduğundan Türkiye’deki Suudi Arabistan konsolosluğunda öldürülüp cesedi yok edildiği tespit edilen Cemal Kaşıkçı cinayetini “örtbas etmek” ve cinayet emrini veren prensi korumaya çalışmakla suçlanıyor.

Şimdi öyle görünüyor ki, bu cinayetin soruşturmasına dünyanın en zengin insanının telefonunun Suudiler tarafından dinlenmesi iddiasıyla beraber Jeff Bezos da katılıyor.

 

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>