Suzuki başkanı Osamu Suzuki emekli oluyor

0

Suzuki başkanı Osamu

Suzuki başkanı Osamu Suzuki 91 yaşında emekli oluyor. Suzuki yönetiminde büyük bir değişiklik olacak gibi görünüyor.

Suzuki başkanı Osamu Suzuki görevi bırakıyor

Birçok farklı alanda başarılı bir şekilde faaliyet gösteren Suzuki, uzun soluklu bir yönetim kadrosuyla çalışmalarına devam ediyor. Ancak Suzuki’de yönetimsel anlamda büyük bir değişikliğe gidilecek.

Elektrikli araçlara geçiş yapmak için hızlı bir şekilde çalışmalarına devam eden Suzuki’de Baba Suzuki isimli Osamu Suzuki emekliye ayrılıyor. Osamu Suzuki, bu kararının arkasında şirketin Tesla ve Apple yeni şirketlerle mücadelede avantaj sağlaması hedefi yer alıyor. Ancak Osamu Suzuki tamamen emekliye ayrılmıyor. Osamu şirkete danışmanlık etmeye devam edecek.

Osamu’nın eşinin dedesinin kurulan Suzuki’de, Osamu çok uzun yıllardır görev yapmaktaydı. Osamu Suzuki ayrıca ömür boyu emekli olmayacağım ifadelerini de kullanmıştı.

1958’den beri Suzuki’de çalışan Osamu Suzuki, 1978 yılından bu yana şirkette başkanlık görevini sürdürmekteydi. Suzuki’nin varisi olan Tosihiro Suzuk ise sıfır karbon emisyonuna odaklandıklarını belirtiyor. Şirket, 5 yıl için elektrik teknolojilerine 10 milyon dolar yatırım yapacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>