Synopsys, Duck Software’i satın alacak

0

Synopsys

Synopsys, müşterilerinin bilgilerini güvenceye alabilmek için yeni bir satın almaya gidiyor. Son dönemde birçok siber saldırı skandalının patlak vermesinin ardından yazılım firmaları güvenliğe daha çok önem veriyor.

Synopsys, şirketin güvenlik ürünlerini açık kaynak alanında genişletme amacıyla Black Duck Software’i satın alma isteğinde olduğunu duyurdu. Elektronik tasarım otomasyonu (EDA) ve yarı iletken IP şirketi, özel olarak düzenlenen Black Duck’ı yaklaşık 565 milyon dolar nakit değeriyle satın alacak.

Synopsys büyümeye devam ediyor

Synops bu satın almanın “ürün tekliflerini ve müşteri alanını genişleterek Synopsys’in yazılım güvenlik pazarındaki çabalarını artıracağını” söyledi. Açık kaynak yazılımdaki güvenlik açıklarının tespitini otomatikleştiren Black Duck’ın, şirket müşterilerine açık kaynak kullanımında potansiyel güvenlik risklerini azaltması bekleniyor.

Synopsys’un kıdemli başkan yardımcısı ve genel müdürü Andreas Kuehlmann yaptığı açıklamada geliştirme süreçlerinin hızlı bir şekilde devam ettiğini söyledi. Ayrıca Black Duck’ın bünyelerine eklenmesiyle, yazılım geliştirme yaşam döngüsü boyunca güvenlik ve kalitede artış yaşanacağını, müşteriler için riskin azaltılacağını belirtti.

California merkezli şirketn ekibine yaklaşık 400 kişilik Black Duck çalışanları katılacak. Anlaşmanın şirketin otomatik güvenlik pazarındaki erişimini artıracağını umuluyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>