Syrah Resources grafit tedarik anlaşması imzaladı

0

Syrah Resources grafit

Syrah Resources grafit tedarik anlaşmasını Tesla ile sonuçlandırdı. Syrah Resources, otomotiv devine tedarik sağlayacak.

Syrah Resources grafit tedarik anlaşmasını yaptı

Syrah Resources yaptığı açıklamada, elektrikli otomobil üreticisi Tesla’ya ABD’nin Louisiana eyaletindeki fabrikasından grafit anot malzemeleri tedarik etmek için dört yıllık bir anlaşma imzaladığını duyurdu.

Dünyanın en değerli otomobil üreticisi Tesla ile yapılan anlaşma, dünya çapında otomobil üreticilerinin elektrikli araç yapımında kullanılan bileşenlerin tedarikini güvence altına almak için yarıştığı bir zamana denk geldi. Tesla, Vidalia’daki Syrah tesisinde önerilen kapasite genişletmesinden beklenen grafit üretiminin çoğunu daha fazla satın alma seçeneği ile satın alacak.

Elektrikli araçlara güç sağlayan lityum iyon pillerde grafit kullanıyor. Tüm grafitin yaklaşık yüzde 70’i Çin’den geliyor ve piller için birkaç uygun alternatif bulunuyor. Tesla kısa süre önce ABD’deki hiçbir şirketin üretimi için gerekli özelliklere ve kapasiteye sahip grafit üretemeyeceğini söyledi.

Syrah açıklamada, anlaşmanın “Vidalia’nın üretim kapasitesinin ilk genişlemesine devam etmek için ikna edici bir temel” sağladığını söyledi. Şirket, proje için nihai yatırım kararını Ocak ayında verecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>