T.C. Cumhurbaşkanlığı himayesinde 8. Boğaziçi Zirvesi başladı

0

T.C. Cumhurbaşkanlığı himayesinde, Uluslararası İşbirliği Platformu‘nun (UİP) düzenlediği Boğaziçi Zirvesi‘nin 8’incisi bugün başlıyor. 30 Kasım‘a kadar sürecek Zirve, “Geleceğin Tasarımı; Küreselleşmenin Yeni Sınavı” temasıyla yapılacak.

Boğaziçi Zirvesi, farklı sektörlerden sürdürülebilir iş birliklerine zemin olmak ve Türkiye’nin bölgesel ve küresel ölçekte etkin tanıtımını yapmak amacıyla iş ve siyaset dünyasından liderlerini ağırlıyor. Zirve son 7 yılda, her yıl aralarındaki ticaret hacmi 3,3 trilyon dolara ulaşan 70’den fazla ülkeden, 2 bini aşkın katılımcı, 200‘e yakın üst düzey bürokrat ve iş dünyasının liderlerini bir araya getiriyor.

Zirve birçok sektörü derinlemesine ele alacak

Bankacılık, finans, telekomünikasyon, enerji, inşaat ve ulaştırma sektörlerinde çeşitli konuların derinlemesine konuşulacağı Boğaziçi Zirvesi, UIP’in enerji panelleri partneri Abdullah Bin Hamad Al-Attiyah Enerji ve Sürdürülebilir Kalkınma Vakfı’nın (ABHA) da katılımıyla enerji sektörünün lokomotiflerini ağırlayarak yatırımcıların dikkatini Türkiye’ye çekmeyi hedefliyor.

Zirvede, kadın girişimciliği, genç liderler, mülteci sorunu ve üniversiteler gibi konular da ele alınacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>