T.HACKATHON’da fikirler yarışacak

0

t-hackathon-001Yeni yeteneklerin keşfedilmesini sağlayacak T-Hackathon, 8-9-10 Haziran 2015 tarihlerinde ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Nesnelerin Interneti (IoT), enerji ve bilişim alanlarında fikri olanlar takım kurarak 3 gün sürecek hackathon’da proje geliştirecek.

Hackathon, birden fazla gün süren ve kalabalık bir insan topluluğunun iş birliği halinde, sınırlı bir zaman diliminde bilgisayar programlama faaliyetini yürüterek bir ürün çıkarmaya çalıştıkları bir etkinlik. Mutlaka 42 saat içerisinde sıfırdan geliştirilmiş bir ürün/uygulama olması gereken T-Hackathon’da, başlamadan önce temayla uyumlu bir uygulama fikri bulmak, gerekli bilgileri toplamak ve uygulamanın nasıl kodlanacağını araştırıp öğrenmek konusunda bir engel bulunmuyor. Ekipler istedikleri teknolojiyi, 3. parti kütüphaneyi veya kaynak kodunu kullanabilecekler. Yarışmacılar ayrıca, mobil platformu da hedef platform olarak kullanabilecekler.

Başarılı bulunan ekipler dünyanın en büyük ve en etkili girişim hızlandırma programı Y Combinator tarafından 1-2 Ağustos tarihlerinde San Francisco’da düzenlenecek YC Hacks hackathonuna başvurma şansı elde edecekler ve kabul edilmeleri halinde tüm masrafları Y Combinator tarafından karşılanacak. Katılımcıların YC Hacks’e katılmaları halinde, geliştirecekleri ürünlerini tüm dünyaya duyuracak, her biri birbirinden yetenekli insanlarla tanışacak ve Silikon Vadisi’ne ilk adımı atacaklar.

Katılımın kısıtlı sayıda tutulacağı T-Hackathon’da yer almak isteyenler, 3 Haziran’a dek www.t-hackathon.com sitesi üzerinden başvurularını tamamlayabilir.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>