Take-Two koronavirüs ile mücadeleye bağış yapacak

0

Take-Two koronavirüs

Koronavirüsün tüm dünyayı etkilemesiyle, birçok şirket elini taşın altına koydu. Oyun sektörünün önemli isimlerinden Take-Two koronavirüs ile mücadele için bağış yapacağını duyurdu.

Take-Two kroonaivürs için bağış yapıyor

Koronavirüs salgınıyla mücadele için farklı sektörlerden destekler gelmeye devam ediyor. Üretim sektöründe faaliyet gösteren dev isimler tıbbi ekipman üretimi konusunda destek sağlarken, hizmet sektöründeki isimler ise bağış yaparak desteklerine devam ediyor.

Son olarak oyun sektörününün önemli isimlerinden Take-Two’dan bu konuda bir destek geldi. Take-Two; NBA 2K20, GTA Online gibi birçok oyunda 1 Nisan ila 31 Mayıs arasındaki oyun içi gelirlerinin yüzde 5’ini salgınla mücadele kapsamında bağışlanacağını duyurdu.

Ayrıca koronavirüs nedeniyle birçok ülkede vatandaşların evde daha çok vakit geçirmeleri nedeniyle, oyun sektöründeki şirketlerin gelirlerinde artış görülüyor. Bu nedenle Take-Two’nun da gelirlerinin artacağını söyleyebiliriz.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>