Target şarj istasyonları açacak

0

Target şarj

Target şarj istasyonu sayısını artırmak için yeni bir anlaşmaya imza attı. Yapılan son duyuraya göre Target şarj istasyonları 20 eyalette 100 mağazada daha açılacak.

Target şarj istasyonu yatırımı yapıyor

Büyük bir perakendeci olan Target, elektrikli araçlar için şarj istasyonu programını duyurdu. Target, ülke genelindeki otoparkalarına yüzlerce şarj istasyonu ekleyecek. Sürüşün sorunsuz bir şekilde devam etmesini sağlamak için Tesla, ChargePoint ve Electrify America şarj istasyonlarını tanıttı.

Target, bu tanıtım sırasında yaptığı açıklamada, elektrikli araçların şu anda yaygın olmamasının nedeninin, şarj istasyonu sayısının yeterli olmadığını söyledi.

Target, şarj ağının 2012 yılında ChargePoint ile sınırlı sayıda başlatmıştı. Yapılan son duyuruda, elektrik şirketi Electrify America ile yapılan anlaşma sayesinde bu şarj ağının genişletileceğinin haberi verildi.

Target, şu anda beş eyalette (Kaliforniya, Hawaii, Minnesota, Kuzey Carolina ve Teksas) 18 konumda şarj istasyonu sunuyor. Yeni anlaşma ile önümüzdeki iki yıl boyunca 20 eyalette 100 mağazada şarj istasyonları mevcut olacak. Toplamda 600 adet şarj cihazı bulunacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>