Tata çip birimi için görüşmelerini sürdürüyor

0

Tata çip

Tata çip birimi için üç farklı eyaletle görüşmelerini sürdürüyor. Görüşmelerle birlikte Tata, çip tesisi üzerine çalışma yapabilir.

Tata çip birimi konusunda kararlı

Tata grubu yüksek teknolojili üretime geçişinin bir parçası olarak, bir yarı iletken montaj ve test birimi kurmak için 300 milyon dolara kadar yatırım yapmak üzere üç devletle görüşüyor.

Kaynaklar, Tata’nın Tamil Nadu, Karnataka ve Telangana eyaletleriyle görüştüğünü ve dış kaynaklı yarı iletken montaj ve test (OSAT) tesisi için arazi arayışında olduğunu belirterek, konunun kamuya açık olmadığı için tanımlanmayı reddetti.

Tata daha önce yarı iletken işine gireceğini söylese de bu, grubun sektöre girişi ve ölçeği hakkında ilk kez haber yapıldı.

Temel olarak bir OSAT tesisi, dökümhanede üretilen silikon gofretleri paketler, monte eder ve test eder ve bunları bitmiş yarı iletken yongalara dönüştürür. Tata da OSAT tesisi üzerine araştırmalarını sürdürüyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>