Taxibeat 43 milyon dolar karşılığında Daimler’e satılabilir

0

Almanya’nın en güçlü markalarından olan Daimler, Atina merkezli Taxibeat’i yüksek bir fiyat karşılığında satın almak girişimde bulundu. Konuyla ilgili paylaşılan bilgilere göre satın alma noktasında taraflar 43 milyon dolar tutarındaki bedelde anlaşma sağladı.

Yunanistan kaynaklarında yayınlanan haberlerde dünya çapında popüler olan ve yüksek satış rakamlarına ulaşmayı başaran Mercedes Benz gibi markalara sahip olan Daimler tarafından satın alma noktasında açıklama yapılmadığı belirtildi. Fakat gündeme sızdırılan bilgilerde özelikle Yunanistan kaynakları Taxibeat için satın almanın tamamlandığı yönünde açıklama yaptı.

Yükselen İstatistikleriyle Taxibeat Dikkat Çekiyor 

Piyasadaki popüler taksi uygulamalarından olan Taxibeat, rakiplerine karşı farklı uygulamaları ile kullanıcıların beğenisi kazanmış durumda ve kısa süre içerisinde yüksek bir değerlenme kaydetti. Üstelik araçların Wi-Fi gibi ek hizmetlere sahip olup olmadığı noktasında çok fazla detayı içeren Taxibeat için yıllık yüzde 180’lik bir büyüme oranına ulaştı. Açıklanan son raporlarda firmanın Atina’da 850 bin müşteriye sahip olduğu ifade edildi ve rakamların sürekli yükselmesi dikkat çekiyor.

Otomobil üreticilerinin, Uber gibi şirketlerin yükselmesiyle popüler hale gelen binicilik hizmetlerine adım atmaları mevcut şartlara göre karlı bir yatırım olarak görülüyor. Bu bakımdan Daimler tarafından yapılan satın alma girişimi, markanın bu alanda da var olmasını sağlayacağı gibi gelirlerinin de artmasını sağlayacak. Benzer satın almalar geçtiğimiz yıl içerisinde oldukça sık görülürken, Ford ve Volkswagen gibi markalar ön plana çıkmayı başarmıştı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>