Teknoloji firmaları istifa akımını durduramıyor

0

Teknoloji firmaları istifa

İş hayatının değişen dinamikleri İK için yeni bir dönem anlamına geliyor. Şirketler nitelikli çalışanları ellerinde tutmakta ve organizasyonlarına yeni çalışanları eklemekte zorlanıyor.

İngiliz proptech girişimi Showhere’in kurucusu Joy Nazzari, umutsuzca üst düzey geliştiriciler, proje yöneticileri ve tasarımcılardan oluşan 16 kişiyi işe almaya çalışıyor.

Nazzeri: “Yeni insanları işe almak hiç bu kadar zor veya pahalı olmamıştı. Yine de sahip olduğunuz kişileri de savunmanız gerekiyor, çünkü parlak ışıkları görüyorlar. LinkedIn’e maruz kalıyorlar ve büyük maaşlardan etkilenen arkadaşların hikayelerini duyuyorlar” diyor.

Nazzari, geçen yıl başlayan ve o günden bu yana hiç durmayan Büyük İstifa akımında işten ayrılan işçi dalgasını değiştirmekte zorlanan işverenler arasında yer alıyor. Tüketici veri şirketi Statista’ya göre, ABD’de işten ayrılan işçi sayısı art arda sekiz aydır salgın öncesi seviyeleri aştı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>