Teknolojide doğru becerileri işe almak zorlaşıyor

0

Teknolojide doğru beceriler

Udacity ve pazar araştırma şirketi Ipsos tarafından yapılan çalışmaya göre teknolojide doğru becerileri işe almak zorlaştı.

Teknolojide doğru becerileri iş almak için yeni yöntemler gerekiyor

Yeni bir rapora göre, artan dijital yetenek kıtlığını çözmek için mevcut çalışanları yetiştirmek ve eğitmek için yatırım yapmak artık tek seçenek haline geldi.

2 binden fazla yönetici ve 4 bin çalışanın katıldığı anket, işverenlerin vasıflı işçileri işe almak ve elde tutmak için mücadele ettiğini ve bunun da proje gecikmelerine ve inovasyon hedeflerine ulaşılamamasına yol açtığını ortaya koydu. Çevrimiçi öğrenme platformu Udacity ve pazar araştırma şirketi Ipsos tarafından yürütülen anket, kuruluşların yüzde 59’unun dijital olarak yetenekli çalışanların eksikliği nedeniyle iş üzerinde “büyük veya orta” bir etki gördüğünü ortaya koydu.

Bununla birlikte, işe alım girişimleri yetersiz kalıyor. Çalışma, işletmelerin vasıflı çalışanlarını daha yüksek teknolojili rakiplerine kaptırırken, iş piyasasında “yüksek kalibreli” yeteneklerin azalan mevcudiyetinin, işe alımların artık kurumsal beceri boşluklarını doldurmak için uygun bir seçenek olmadığı anlamına geldiğini gösterdi.

Yetenek Dönüşümü Küresel Etki Raporunun yazarları, “Yetenek havuzu o kadar sığ hale geldi ki, işe alım işletmelerin umduğu hızlı çözüm değil” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>