Teknolojide gelecek otomobil ve oyunda mı?

0

Öncelikle Jen Hsun Huang ülkemizi oldukça iyi tanıyor ve yatırım yapılması konusunda da hiç itiraz etmeden destek olmuş bir isim. Ayrıca kendisi çok ilginç bir vizyon ortaya koyuyor ki bu da geleceğin oyunda ve otomobillerde olduğu fikri.

Gerçekten de oyun endüstrisi boyutları itibariyle küresel olarak sinema endüstrisini geçmiş durumda ve her geçen gün de gelişmeye devam ediyor. Her ne kadar petrol kartelleri gelişimi engellemeye çalışsa da elektrikli otomobiller inanılmaz bir hızla gelişiyor ve akıllı hale geliyor.

Otomobil değil yol arkadaşı

Öncelikle araçta akıllı bir sistem mevcut ve aracın ön konsolunda yer alan dev bir ekrandan sürüşe başlamadan önce tüm ayarlarınızı yapabiliyorsunuz. Ayarlar deyip geçmeyin, koltuk şeklinden ısısına, aracı hangi modda kullanacağınızdan gideceğiniz mesafenin elektrik tüketimini hesaplamaya kadar bu ekrandan yapabiliyorsunuz. Sürüş başladıktan sonra bu ekranı isterseniz müzik dinlemek için isterseniz de navigasyon ekranı olarak kullanmak tamamen sizin isteğinize kalmış bir durum.

WP_20140325_15_06_40_ProÖzetle artık otomobiller meşhur çizgi film Jetgiller’deki formuna kavuşmaya başladı eksik olan mı ne? Tabii ki henüz uçamıyorlar!

Oyun dünyası aldı başını gidiyor

NVIDIA ile başladık, oradan da devam edelim. Katıldığım etkinlik kapsamında şirketin Shield isimli mobil oyun konsolunu da deneyimleme şansı buldum. Shield, Sony gibi bu işin deneyimli markalarının ürettiği mobil konsollar arasında ağırlığı ve görece daha küçük ekranı  yüzünden geride kalsa da Android dünyasının zenginlikleri, kablosuz olarak akıllı TV’lere bağlanabilme özellikleriyle kısa zamanda oyun sevdalıların koleksiyonları arasındaki yerini alacak gibi görünüyor. Tabii Türkiye için uygun bir fiyat stratejisi izlenmesi şartıyla.

Gartner’a göre geçtiğimiz yıl dünya çağında bilgisayar satışlarının yüzde 10 gerilediği rakamını önümüze alıp bir analiz yapmamız gerekirse hem profesyonel kullanıcılar hem de oyuncular yepyeni dünyalara yelken açmaya başladı ve şirketler de gelecek on yıllık iş stratejilerini bunun üzerine kurmalı. Bizden söylemesi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>