Teknolojide stil, modada inovasyon

0

Teknoloji artık hayatın vazgeçilmez bir unsuru. Kullanıcılar, teknolojik cihazlarının da diğer aksesuarları gibi tarzlarını yansıtmasını, kendilerini ifade etmesini istiyor. Giyilebilir teknolojilerin de her geçen gün hayatımıza daha yoğun girmeye başladığı şu günlerde, modayla teknolojinin yakınlaşması da hız kazanıyor. Asus, Intel ve Türkiye’nin yenilikçi modacı isimleri Ezra ve Tuba Çetin, moda ve teknolojiyi bir araya getiren yeni bir işbirliğine imza attılar. Ezra ve Tuba Kardeşler’in Asus ve Intel’le gerçekleştirecekleri çalışmalar, 26 Haziran 2014’de Borusan Oto Dolmabahçe Sahne’de düzenlenen davet ve Sinemagraf Sergisi ile duyuruldu.

Etkinlikte yer alan Ezra ve Tuba’nın eserlerini içeren fotoğraf ve sinemagraf sergilerinde teknoloji ve modanın kaynaşmasını anlatan görsel bir şölen yer aldı. İkilinin ileri teknolojiyi dikkat çekici ve güzel tasarımlarla birleştiren Asus ve bu tasarımların var olabilmesini sağlayan zekâyı temsil eden Intel’in işbirliği ile “Teknolojide Stil, Modada İnovasyon” başlığı altında hayata geçirdikleri proje, teknoloji ve modayı tek potada eritiyor. Asus ve Intel’le çalışarak en yeni ve tasarım harikası ürünleri seçen Ezra ve Tuba, bu ürünleri kendi tasarımlarıyla birleştirdi.

Ezra ve Tuba giyilebilir teknolojiyi yaratmak, kendi tasarımlarına akıl katabilmek amacıyla Intel Ar-Ge Merkezi’nde çalışmalar gerçekleştirmeyi planlıyorlar. İkilinin 2014 İlkbahar-Yaz sezonu için hazırladığı koleksiyonun teması, geleceğin teknoloji ile şekilleneceğine ve modanın da bu dönüşüme ayak uyduracağına vurgu yapacak şekilde, “LOOK INSIDE, LOOK INTO THE FUTURE” olacak. Bu perspektif, Ezra + Tuba’nın yakın gelecekte teknoloji destekli çalışmalarla ortaya çıkaracakları “Giyilebilir Teknoloji” ürün tasarımlarıyla zenginleşecek.

Etkinlikte Intel ve Asus Ülke Müdürleriyle yaptığımız röportajları da yukarıdaki ekrandan izleyebilirsiniz.

Fatih Sarı

Yaklaşık 20 yıldır teknoloji yazıyor. Deneyimlerini paylaşabilmek ve kurumu daha da büyütebilmek adına SDN Bilişim ailesine katıldı. TechInside yayın koordinatörü olarak görev yapıyor. Beşiktaş aşığı, evli ve Kartal isimli bir erkek çocuk babası...

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>