Teknolojinin dev isimleri Change.org’a yatırım yaptı

Bill Gates

Silikon Vadisi’nin ve teknoloji dünyasının dev isimleri, Reid Hoffman, Bill Gates ve Sam Altman, Change.org servisine toplam 30 milyon dolarlık yatırım yaptıklarını duyurdular.

Change.org, toplumsal tepkilerin dile getirildiği bir tür online imza toplama servisi sunuyor. Dileyen herkes Change.org üzerinde, her konuda düşüncelerini dile getirip kampanyasına destek toplayabiliyor.

LinkedIn’in kurucusu Reid Hoffman ve yatırımcı Sam Altman ile Bili Gates şimdi sosyal adalet adına önemli bir hizmet sağladığını dile getirdikleri Change.org’u desteklemek için servise 30 milyon dolarlık fon sağladıklarını duyurdular. Reid Hoffman’ın Change.org’a 2014 yılında da küçük bir miktar yatırım yaparak servisi desteklediği ve diğer teknoloji yatırımcıları Richard Branson, Ashton Kutcher Ev Williams’ı da Change.org’a destek olmaya ikna ettiği biliniyor.

Change.org, yılda 20 milyon dolar seviyesinde kazanç sağlayabiliyor ancak servisin dünya çapında büyüyebilmesi için daha fazla fona ihtiyacı bulunuyor. Şirket birkaç ay önce çalışanlarının %30’unu işten çıkartarak kapanma riski ile gündeme gelmişti. Bunun üzerine teknolojinin dev isimlerinin devreye girmesi, Change.org’un öneminin altını çizen bir gelişme olarak yorumlanıyor.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz