Telecom Argentina siber saldırıya uğradı

0

Telecom Argentina siber saldırı

Arjantin’in en büyük Telekom firması Telecom Argentina siber saldırıya uğradı. Bu saldırı, kripto para korsanları tarafından yapıldı.

Telecom Argentina siber saldırı ile gündemde

Günümüzde dünyanın en büyük şirketleri bile büyük ölçekli siber saldırılara uğrayabiliyor. Son dönemde hackerlar, artık saldırıda bulundukları kurumlardan kripto para ile fidye istiyorlar. Bunun nedeni ise kripto parayla ödeme alındığında, hackerların izinin sürülmesinin neredeyse imkanısz hale gelmesi.

Son olarak Arjantin’in en büyük Telekom şirketlerinden biri olan Telecom Argentina, büyük bir siber saldırıya uğradı. Telecom Argentina’nın ağ kontrolünü ele geçiren hackerlar, karşılığında 7.5 milyon dolar değerinde 109.345 XMR kripto para birimi istedi. Üstelik hackerlar, 2 gün içinde ödeme yapılmazsa istedikleri miktarı 2 katına çıkaracaklarını da belirtti.

Neredeyse tüm ağın kontrol altına alınması, yetkilileri bir hayli zor durumda bıraktı. Hatta şirketten çalışanlara gönderilen mailde, şirket ağının kesinlikle kullanılmaması, şüpheli e-postaların açılmaması ve sorun çözülene kadar şirket bilgisayarlarının kullanılmaması belirtildi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>