Televizyon fiyatları düşecek mi?

0

Televizyon fiyatları düşecek

TechInside olarak, Türkiye Beyaz Eşya Sanayicileri Derneği tarafından düzenlenen basın toplantısına katıldık. Toplantının gündemlerinden biri olan artan fiyatlar ve alım gücü hakkında önemli açıklamalar geldi. TÜRKBESD‘in tahminlerine göre televizyon fiyatları düşecek!

Televizyon fiyatları düşecek mi?

Katıldığımız toplantı sonrasında, mikrofonumuzu TÜRKBESD Yönetim Kurulu Başkanı Ergün Güler’e uzattık ve konu hakkında yorumlarını aldık.

TÜRKBESD Yönetim Kurulu Başkanı Ergün Güler, 2018 yılının ilk 9 aylık durumda bir daralma olduğunu açıkladı. İç piyasada ise yüzde 16 oranında bir düşüş söz konusu. Sadece Ağustos ayında ise daralma oranında yüzde 20 gibi bir rakam ortaya çıktı.

Sensörler ile müşteri tanıma dönemi

Beyaz eşya sektörünün ülkemizdeki en önemli sektörlerden biri olduğunu belirten Ergün Güler, cari açık kapatma açısından 3,5 milyar dolarlık bir destek verebildiğini de sözlerine ekledi. 

ÖTV’nin kaldırılması konusundaki talep ise, tekrarlandı. Halk arasında lüks tüketim vergisi olarak da adlandırılan ÖTV’nin evimizdeki ürünlere uygun olmadığını belirten Güler, ÖTV’nin tamamen kaldırılması gerektiğini düşünüyor. Bu talebin sonunda düşecek olan televizyon fiyatları da, ülkemizde hem üreticiler hem de tüketiciler açısından, alım ve satım gücünü artıracak önemli bir etken.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>