Tencent Music telif hakkı kurallarını benimsiyor

0

Tencent Music telif hakkı

Tencent Music telif hakkı kurallarını benimsemeye devam ederken, Çin’de de güçleniyor. Tencent bu sayede gelirlerinde de artış yaşadı.

Tencent Music telif hakkı kurallarını adım adım benimsiyor

Tencent’in çevrimiçi müzik hizmeti için ücretli abone sayısı yüzde 41 artarak 66.2 milyona ulaştı. Wall Street’in tahminlerini aşan Tencent, başarılı yükselişini sürdürdü. Tencent Music hisseleri, kazanç bildirisinin ardından sonra uzun süreli alım ve satımlarda yüzde 3,1 yükseldi.

Tencent Music CEO’su Liang Zhu analistlere, Çinli düzenleyicilerin nihayet müzik ticaretinin sağlıklı büyümesinin reklamını yapmak için istekli olduklarına inandıklarını ve ajansın federal hükümetin sigorta poliçelerini tamamen kabul ettiğini söyledi.

Şirketin yıl içindeki toplam geliri yüzde 15,5 artarak 8.01 milyar yuan’a (1.24 milyar dolara) yükseldi.

Pekin merkezli tarafsız bir müzik ticareti analisti olan Frank Zhao, Tencent Music’in gelirinin çoğunu çevrimiçi Karaoke ve canlı yayın şirketlerini anımsatan sosyal eğlenceden elde ettiğini belirtti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>