Techinside Google News
Techinside Google News

Tencent müzik anlaşmalarını sonlandırıyor

Pekin yönetiminden gelen baskıların ardından Tencent müzik anlaşmalarını sonlandırıyor. Tencent, bu kararı mecburi olarak aldı.
- Advertisement -

Pekin yönetiminden gelen baskıların ardından Tencent müzik anlaşmalarını sonlandırıyor. Tencent, bu kararı mecburi olarak aldı.

Tencent müzik anlaşmalarını iptal ediyor

Tencent, ülkenin teknoloji devlerine yönelik yoğun baskının bir parçası olarak açıkladığı kurallar doğrultusunda yeni bir adım attı. Şirket, dünya çapındaki plak şirketleri ile yaptığı tüm özel müzik lisanslama anlaşmalarını sona erdirdi.

Holdingin resmi WeChat sayfasında yayınlanan bir açıklamada Tencent, daha önce münhasır anlaşmalara dahil olan tüm tarafların değişiklikten haberdar edildiğini ve onlarla “münhasır olmayan” bir kapasitede çalışmaya devam edeceğini söyledi. Bu karar, Pekin yönetiminin şirkete küresel plak şirketleriyle yaptığı özel müzik lisans anlaşmalarını kesme emri vermesinin ardından geldi.

Tencent daha önce Sony Music, Universal Music ve Warner Music gibi küresel devlerle anlaşmalar yapmıştı ve 2016 yılında Chinese Music Corporation’ı satın almasının ardından Çin’in özel müzik akış haklarının yüzde 80’inden fazlasını kontrol etmişti. Pekin, bu çoğunluk kontrolünün rekabeti kısıtladığını ve alana yeni girenleri engellediğini söyledi. Ayrıca yılın başlarında Çin Devlet İdaresi, Mart ayında tekelci davranış için para cezası vererek Tencent üzerindeki baskılarına başladı.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir