Tencent oyun şirketi satın alıyor

0

Tencent oyun şirketi

Tencent oyun şirketi Leyou Technologies’i satın alıyor. Böylelikle Warframe geliştiricisi Leyou Technologies, Tencent bünyesinde faaliyet gösterecek.

Tencent oyun şirketi ile büyüyecek

Teknoloji, otomotiv ve oyun sektöründe son yıllarda yaşanan büyümeler, bu sektördeki şirketlerin satın alma faaliyetlerini de hareketlendirdi.

Çin merkezli bilişim şirketi Tencent, oyun sektöründe yaşanan büyümeyi kendisi için fırsata dönüştürmek istiyor. Bu amaçla Tencent, bir dönem gıda sektöründe faaliyet gösteren ancak Digital Exreme’i satın alıp oyun sektörüne geçiş yapan Leyou Technologies’i satın alıyor. Böylelikle Tencent, Leyou Technologies’in tecrübesinden yararlanarak oyun sektöründe yenilikçi girişimlere imza atacak.

İki şirket arasındaki görüşmelerin henüz ilk aşamada olduğu belirtiliyor. Bu nedenle Tencent’in, Leyou Technologies’i ne zaman ve ne kadarlık bir ödeme karşılığında alabileceği henüz bilinmiyor.

Bilişim sektörünün önemli isimlerinden Tencent, son zamanlarda oyun sektörüyle de adından söz ettiriyor. Özellikle de Tencent’in; Epic Games, Supercell ve Riot Games gibi önemli şirketlerde hissedar olması, bu konuda ne kadar kararlı olduğunu gösteriyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>