Tesla Almanya’da yatırım yapıyor

0

Tesla Almanya

Tesla Almanya’da yatırım yaparak elektrikli araç pilleri için çalışmaları destekliyor. Yatırım tutarı ise netleşmek üzere.

Tesla Almanya’da pil üretimi için yatırım yapıyor

Ocak ayında Avrupa Birliği, elektrikli araç pillerinin üretimini desteklemek ve bloğun endüstri lideri Çin’den ithalatı azaltmasına yardımcı olmak için Tesla, BMW ve diğerlerine devlet yardımı vermeyi içeren bir planı onaylamıştı.

AB’nin 40’tan fazla şirketi içeren 2,9 milyar Euro’luk Avrupa Batarya İnovasyonu projesini onaylaması, fosil yakıtlardan uzaklaşma sırasında sektörü desteklemek için Avrupa Batarya İttifakının 2017’deki lansmanını takip ediyor.

Alman ekonomi bakanlığından yapılan tahminlere göre Tesla, Berlin yakınlarındaki Gruenheide’deki pil hücresi fabrikasına 5 milyar euro yatırım yapmayı planlıyor. Tesla’nın bu yatırım planı, ABD otomobil üreticisinin 1.14 milyar avroluk Alman devlet sübvansiyonlarına güvenebileceği anlamına geliyor.

Ekonomi bakanlığı sözcüsü, otomobil üreticisi ve Avrupa Komisyonu ile görüşmelerin devam ettiği için henüz kesin bir miktar olmadığını söyledi. Nihai kararın büyük olasılıkla yıl sonundan önce olacağını da sözlerine ekledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>