Tesla araçlar konuşmaya başlıyor!

0

Tesla araçlar

Elon Musk’ın verdiği yeni kararla, Tesla araçlar konuşmaya başlıyor. Bu araçlar, sürücülerle birebir iletişime geçerek etkileşimli bir deneyim sunacak.

Tesla araçlar konuşmaya başlayacak

Elektrikli otomobil sektörünün dev ismi Tesla, bu alandaki çalışmalarını sürdürürken, otonom sürüş teknolojilerini de iyileştirmeye çalışıyor. Tesla, hem otonom sürüş hem de araç içi bilgi eğlence sistemlerini daha iyi hale getirmeyi istiyor.

Tesla’nın bu alandaki son yeniliği ise ‘konuşan araçlar’ oldu. Araçlarına Kara Şimşek dizisindeki KITT’e benzer özellikler kazandırmak isteyen Tesla, araçların sürücülerle iletişime geçmesini istiyor. Araçların hem araç içindeki yolcular hem de yayalarla iletişime geçmesini isteyen Tesla, bu alandaki çalışmalarını hızlandırdı.

Elon Musk tarafından paylaşılan bir videoda, Tesla Model 3’ün yayaya gel seni gezdireyim tarzında bir cümle kullandığı görülüyor. Tesla Model 3’e, araç dışındaki kişilerle iletişimi sağlamak için bir hoparlör ızgarası eklendiği görülüyor.

Tesla’nın bu yeni özelliğiyle araç içi bilgi eğlence sistemlerini araç dışına da taşımak istediğini söyleyebiliriz.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>