Tesla araçları Çin’de yasaklanıyor

0

Tesla araçları Çin

Tesla araçları Çin’de askeri tesislerde ve devlete ait önemli kurumlarda yasaklandı. Tesla, bunu Çin sosyal medyasıyla çözmeye çalışıyor.

Tesla araçları Çin’de casusluk endişesiyle yasaklanıyor

Elektrikli araçların Çin’in askeri tesislerinde yasaklanmasından sarsılan Tesla, Çin’deki casusluk korkularını yenmeye çalışıyor. Reuters’a göre Tesla, arabalarındaki kameraların Kuzey Amerika dışında etkinleştirilmediğini doğrulamak için Çin’de sosyal medyadan faydalanmaya çalışıyor.

Hatta ABD’de bile otomobil sahiplerinin kamerayı açıp açmama konusunda seçim yapabildikleri belirtiliyor. Tesla, kullanıcı gizliliğinin korunmasını sağlamak için dünya lideri güvenlik seviyelerine sahip bir ağ güvenlik sistemi ile donatıldıklarını vurguluyor.

Tesla, web sitesinde bu sistemlerin varsayılan olarak kapatıldığını açıkça belirtmesine rağmen Çin yasaklarda geri adım atmamıştı. Çin’in bu hamlesinin ABD’nin Huawei’ye uyguladığı ambargoya karşılık olabileceği de konuşuluyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>