Tesla çalışanları işe geri çağrılıyor!

0

Tesla çalışanları

ABD’de koronavirüs tehlikesi halen artmaya devam ederken, Tesla çalışanları işe geri çağırmaya başladı. Tesla’nın bu politikası, büyük tepki topladı.

Tesla çalışanları iş başı yapacak

Tesla her ne kadar günümüzün en büyük elektrikli otomobil üreticisi olsa da çalışanlarına karşı izlediği tutumla pek de örnek bir şirket değil. Özellikle koronavirüs dönemimde Tesla çalışanları oldukça zor bir durumda kaldı.  

Kronavirüs salgının ilk döneminde durumu ciddiye almayan Elon Musk, üretime devam edeceklerini söylemişti. ABD’de eyalet ölçeğinde yapılan kısıtlamalara da uymayarak Tesla fabrikasının faaliyetlerine devam etmesi sonucunda, Tesla’ya uyarıda bulunulmuştu.

Daha sonra üretimini geçici olarak durdurmak zorunda kalan Tesla, bir kez daha skandal bir karara imza attı. Fremont’taki fabrikada henüz alınan kararlar geçerliyken Tesla, çalışanlarına işe geri dönmeleri yönünde çağrıda bulundu.

Mevcut yasaklar 3 Mayıs’a kadar devam edecek olmasına rağmen, Tesla 29 Nisan tarihinde işe dönülmesini istedi. Bu çağrının boyama vepresleme bölümünde çalışanlar için geçerli olduğu belirtildi.

Credit Suisse, Tesla’nın bu fabrikanın kapalı durduğu her hafta için 300 dolarlık kayıp yaşadığını açıklamıştı.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>