Tesla, çatılara güneş enerjisi panelleri yerleştirmeye başlıyor

0

Kardeş şirketi SolarCity’yi satın aldıktan sonra ABD’yi güneş enerjisi paneli işlevi olan dekoratif çatılarla donatma planını açıklayan Tesla, bu yeni dekoratip çatı panellerini Nisan ayında yerleştirmeye başlayacağını duyurdu.

Klasik güneş enerjisi paneli yerine, çatı kaplaması şeklinde görünen ve çatının üzerine değil, doğrudan çatı malzemesi olarak döşenebilen bu yeni “kiremit” güneş panelleri sayesinde, pek çok yeni ev sahibinin ve müteahidin, evlere çatı inşa etmek yerine güneş enerjisi paneli kaplayacağı tahmin ediliyor. 

Tesla’nın, güneş enerjisini depolayabilen Powerwall ürünü ile birleşince, bir evin tüm enerji ihtiyacını 7/24 elektrikle karşılayabilen bu yeni sistemler sayesinde, ABD çok sayıda evin artık devletin sağladığı elektrik alt yapısına ihtiyaç duymadan kendi elektriğini üretebileceğini ve hatta fazlasını şebekeye satabileceği bir döneme girilmiş oluyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>